Zakończyliśmy akcję Góra Grosza!

Ta edycja utwierdziła nas, jaką siłę może mieć jeden grosz!

W tegorocznej akcji udało nam się zebrać kwotę – ok. 770 zł.

Przypomnijmy, że celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie oraz własnych rodzin.

Tradycją szkolnej akcji jest przyznanie klasie tytułu „WIELKIEGO MAŁEGO GROSIKA” za uzbieranie największej liczby grosiaków. Tegorocznym zwycięzcą tego honorowego wyróżnienia jest klasa IIa.

GRATULUJEMY!!!

Zatem stało się!

„W Górę Grosza się włączymy tak, tak, tak!

Zbiórkę monet urządzimy tak, tak, tak!

Dużą kwotę znów zbierzemy,

dzieciom domy zbudujemy.”

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Koordynatorkami szkolnej akcji były panie: P.Brzozek i M.Szymańska.

My już wiemy - jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.