XIII Bydgoskim Marszu na Orientację po 18 Południku

Nasza szkolna reprezentacja Koła Turystycznego zajęła II miejsce w „XIII Bydgoskim Marszu na Orientację po 18 Południku”. W imprezie udział wzięło prawie 200 osób, którzy przybyli z całego województwa.
Jak co roku trasa marszu prowadziła uczestników po ciekawych miejscach w Bydgoszczy które powstały od końca XIX wieku do I poł. XX. Meta zawodów znajdowała się w Muzeum Wodociągów Bydgoskich. Nie zabrakło również nawiązań do przebiegającego przez Bydgoszcz 18 Południka. Uczestnicy korzystali z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na ten marsz, przez toruński Klub Imprez na Orientację SKARMAT.
Marsze na Orientację to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w lesie lub mieście punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu.

Opiekun Koła Turystycznego

Ewelina Wysocka