Święta Bożego Narodzenia z eTwinning

Na dobry początek współpracy i w związku z zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia szkoły uczestniczące w projekcie wymieniły się tradycyjną korespondencją tworząc i wypisując własnego pomysłu kartki świąteczne z życzeniami, które zostały napisane w dwóch wersjach językowych (w naszym przypadku): polskiej i angielskiej.

I tak, w wyniku głosowania całych klas uczestników projektów zdecydowano, że kartka uczennicy IIIb SP, Zuzanny Kiljan zostanie wysłana do partnerów z Malty, z kolei życzenia ucznia IIIa SP, Piotra Zająca - do szkoły z Finlandii. Z kolei korespondencja od naszych partnerów została odebrana tuż po nowym roku.

Pierwszym działaniem uczestników koncentrującym się wokół muzyki było nagranie znanej na całym święcie kolędy lub piosenki świątecznej w języku ojczystym. Naszej szkole przypadła piosenka "Pada śnieg, pada śnieg" (oryg. "Jingle Bells) czego efektem jest nagranie umieszczone na platformie "eTwinning" oraz "Youtube":

Kolejne działanie naszej grupy już w styczniu 2017! Więcej niebawem!

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda