PODSUMOWANIE TYGODNIA MÓZGU

Fascynujący Tydzień Mózgu za nami! Zgodnie z obietnicą uczniowie naszej szkoły w tym czasie zgłębiali wiedzę dotyczącą funkcjonowania tego organu oraz mieli możliwość wzięcia udziału w szeregu atrakcji przygotowanych przez kadrę psychologiczno-pedagogiczną oraz przy wsparciu Szkolnego Koła Wolontariatu. Najmłodsi pobudzali pracę swoich szarych komórek poprzez udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych prowadzonych przez koleżanki z 8. klasy. Dla nich też przygotowane zostały zajęcia z psychologiem szkolnym, podczas których mogli dowiedzieć się, co się dzieje w naszej głowie, gdy emocje biorą górę. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez dzieci kolorowych prac ilustrujących wydarzenia bajki, z którą się zapoznali. Ale to nie wszystko! Nasi milusińscy z powodzeniem wykonali także kolorowe modele komórek nerwowych. Starsi uczniowie, dzięki tematycznym plakatom mieli możliwość zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi mózgu. Wiedzieliście, że mózg w niemal 80% składa się z wody? Ponadto, ochotnicy wzięli udział w pierwszym Szkolnym Quizie Wiedzy o Mózgu. Emocji było co niemiara! Troje uczestników zgarnęło nagrody w postaci JOKERÓW, które mogą wykorzystać m.in. na sprawdzianie, aby skorzystać z podpowiedzi nauczyciela, czy też wymigać się od udziału w kartkówce. Na podium stanęli:
I miejsce: Szymon Rempuszewski, kl. VIIIc
II miejsce: Klaudia Pytel, kl. VIa
III miejsce: Piotr Wiśniewski, kl. VIIIc.

Gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w Tygodniu Mózgu!