Słowo Dyrektora na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Słowo Dyrektora na zakończenie

roku szkolnego 2019/2020

Moi Drodzy

Kończymy dzisiaj rok szkolny 2019 - 2020. Nikt z nas w najczarniejszych scenariuszach nie był w stanie przewidzieć tego że jego zakończenie będzie odwołane, świadectwa zostaną wręczone z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej, że nie będzie można mieć ze sobą praktycznie żadnego kontaktu, że będziemy zmuszenia traktować siebie prawie  jak obcy, a jedynym wyrazem przyjaźni, sympatii czy szacunku będzie szczery uśmiech czy to Ucznia, czy Rodzica czy Nauczyciela, czy też innego Pracownika szkoły.

Jestem przekonany ze NIKT  z nas nie zapomni tego jakże specyficznego, trudnego i jakże niebezpiecznego czasu. Na pewno zapadnie on w pamięci wszystkich jako czas ciężkiej próby, czas trudnych doświadczeń, czas wielkich wyzwań na które tak naprawdę nikt z nas nie był przygotowany, jako zły czas. Jednak i takie doświadczenia są wpisane w życie człowieka i mam nadzieję, że doświadczenia nabyte w tym niezmiernie trudnym czasie pandemii jedynie wzmocnią nasze charaktery i dadzą siłę do pokonywania innych trudności życiowych.

Drodzy uczniowie

ten rok szkolny, a właściwie II jego semestr – od marca to był – można z całą pewnością powiedzieć czas dziwny, czas niesamowicie trudny dla wszystkich. Praktycznie z dnia na dzień, musieliśmy wszyscy zmierzyć się z czymś czego nikt jeszcze nie doświadczał w życiu – ze zdalnym nauczaniem. Z dnia na dzień trzeba było stać się bardzo zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym za samego siebie. To właśnie dzięki temu zdyscyplinowaniu i odpowiedzialności udało się realizować obowiązek szkolny z Waszych domów. Jestem z Was niezmiernie DUMNY, że choć jesteście bardzo młodymi ludźmi którzy mają prawo do zabawy i beztroski tak odpowiedzialnie stawiliście czoła temu nowemu wyzwaniu edukacyjnemu. Jestem SZCZĘŚLIWY, że tak wielu z Was uzyskało świadectwa z wyróżnieniem i że prawie WSZYSCY odnieśliście sukces edukacyjny. A co najważniejsze że wszyscy jesteście zdrowi.

Moi Absolwenci

Kończy się pewien okres Waszego życia. Okres, w którym w dokonało się wiele zmian.
Z bezbronnych, zależnych od innych staliście się dojrzałą młodzieżą. Za Wami wiele przygód szkolnych, wiele mniejszych lub większych potknięć, ale co najważniejsze – wiele sukcesów życiowych i szkolnych. Czas spędzony w tej szkole to już historia, a jednocześnie początek nowego czasu…. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć.

Nikt tak jak Wy w naszej społeczności szkolnej nie był dotknięty stresem w związku z niepewnym  JUTREM. Praktycznie do ostatnich dni czekaliście na decyzję, o egzaminie ósmoklasisty. Kolejnym stresem, z którym z przyszło się zmierzyć były procedury i obostrzenia higieniczne związane z pandemią. Musieliście samodzielnie wykonać niezwykle ogromną pracę w celu przygotowania się do egzaminów. Wierzę, że Wasz wielki wkład pracy i wysiłek znajdzie odzwierciedlenie w wynikach jakie otrzymacie w wakacje. Serdecznie gratuluję Wam wspaniałych wyników w nauce ogromnej ilości świadectw z wyróżnieniem. Praca i Wasza obowiązkowość świadczy o dojrzałości szkolnej i życiowej. Mam nadzieję i tego Wam z całego serca życzę, ze Wszyscy dostaniecie się do swoich wymarzonych szkół pierwszego wyboru. Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania, życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

Kochani Rodzice

Pragnę złożyć Wam serdeczne podziękowania za pomoc w wychowaniu każdego młodego człowieka, który realizował naukę w Naszej szkole. Tylko dzięki dobrej współpracy możemy powiedzieć o dobrze wykonanych zadaniach wychowawczych szkoły. W tym miejscu muszę także podziękować Państwu za wkład pracy włożony w prawidłową realizację zdalnego nauczania w dobie pandemii. Wiem ze musieliście niejednokrotnie wspierać nauczycieli i dzieci w procesie dydaktycznym, który jest niezmiernie trudny w nauczaniu na odległość. Gratuluję WSZYSTKIM PAŃSTWU sukcesów edukacyjnych dzieci, Serdeczne gratulacja składam Rodzicom uczniów którzy rok szkolny ukończyli z wyróżnieniem. Wielu z państwa wspierało działalność szkoły także w innych dziedzinach, poświęcało swój cenny czas na organizację różnego rodzaju imprez i spotkań, które są na stałe wpisane w kalendarz szkolny, a których bez Państwa współudziału i wsparcie nie bylibyśmy sami w stanie tak świetnie i profesjonalnie zorganizować. Wszystkim rodzicom, ale także przedstawicielom lokalnych firm zaangażowanym w pracę szkoły SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Koleżanki i Koledzy oraz Pracownicy Administracji i Obsługi szkoły

Pragnę podziękować za niezmierny trud i serce włożone w kształcenie młodego pokolenia.
Za każdą dodatkową godzinę spędzoną w szkole, po za nią, przy książce czy przy komputerze. Za wszystkie działania, dzięki którym proces kształcenia młodego człowieka był solidniejszy, rzetelniejszy, pełniejszy – bardziej profesjonalny. Za to ze w naszej szkole zawsze było czysto i schludnie, za każda naprawioną klamkę, za każdą pieczątkę czy wystawione zaświadczenie za wszystkie prace wykonane Waszymi rękoma, które mają tak duży wpływ na wizerunek szkoły. Cieszę się że mogę pracować z Wami w jednej szkole. DZIĘKUJĘ.

WSZYSTKIM razem i KAŻDEMU z osobna życzę aby czas Wakacji był dla was okresem przede wszystkim wytchnienia od pandemii, by był to czas, kiedy każdy będzie mógł odpocząć i wypocząć. Dbajcie o bezpieczeństwo.

Robert Swiontek Brzezinski

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszynskiego