Gminny Konkurs Fizyczno – Chemiczny pod patronatem Wójta Gminy Zławieś Wielka.

Dnia 23 maja 2019r. w szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Fizyczno – Chemiczny pod patronatem Wójta Gminy Zławieś Wielka.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze szkół z: Górska, Łążyna, Przysieka, Siemonia, Rzęczkowa oraz Złejwsi Wielkiej.

Część zadaniowa (test) rozpoczęła się o godzinie 9.10 i zakończyła o 10.10Po 10 minutowej przerwie uczniowie przystąpili do prezentacji wybranego doświadczenia, które przedstawili przed komisją konkursową w postaci pokazu krótkiego filmiku.Prezentacja filmików zakończyła się o godz. 12.00.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody za sześć miejsc, nagrodziła trzy najlepsze pokazy doświadczeń oraz przyznała dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsceMarysia Długosz z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przysieku (nauczyciel prowadzący p.Olga Górska)

II miejsceSamuel Pokrywczyński z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Rzęczkowie (nauczyciel prowadzący p.Przemysław Kranz)

III miejscePiotr Walerych z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej (nauczyciel prowadzący p.Joanna Wesołowska – Jabłońska)

IV miejsceTymon Rolirad z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej (nauczyciel prowadzący p.Anna Kosobucka)

V miejscePatrycja Sikorska z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Siemoniu (nauczyciel prowadzący p.Przemysław Kranz)

VI miejsceOliwia Niejadlik z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku (nauczyciel prowadzący p.Małgorzata Nowatkowska)

Nagrody za najlepsze pokazy doświadczeń otrzymali:

• Marysia Długosz i Emilka Wiśniewska z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej
    im. Janusza Korczaka w Przysieku (nauczyciel prowadzący p.Olga Górska)

Doświadczenie: „Pasta dla słonia”

• Franek Cychowski z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej (nauczyciel prowadzący p.Joanna Wesołowska – Jabłońska)

Doświadczenie: „Camera obscura”

• Tymon Rolirad z klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej (nauczyciel prowadzący p.Anna Kosobucka)

Doświadczenie: „Wulkan chemiczny”

Koordynatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie i nauczycielom za zaangażowanie i świetną atmosferę!

Specjalne podziękowania składamy także Panu Krystianowi Janiszewskiemu i Panu Rafałowi Żelazkowi.

Do zobaczenia za rok!

Anna Kosobucka