I GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY

(powiększ)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w I Gminnym Konkursie Profilaktycznym pt. STOP depresji organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada na dzień 23 lutego. Ma na celu edukację uczniów w zakresie profilaktyki powstawania depresji oraz umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia psychicznego swojego lub bliskich. Kolejne opracowania naukowe i badania realizowane przez różnego rodzaju organizacje pozarządowe dowodzą, że zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży ulega stałemu pogorszeniu, więc edukacja w tym zakresie jest szalenie istotna.

Przewidujemy atrakcyjne nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Termin dostarczenia prac mija 9.02.2024. Więcej szczegółowych informacji znajduje się w załączonym regulaminie Konkursu.

regulamin konkursu (kliknij mnie)