Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / eTwinning

eTwinning

O programie eTwinning
 
W grudniu 2016r. nasza szkoła reprezentowana przez grupę uczniów klasy IIIa SP i IIIb SP (Alana Gałek, Emilia Jasik, Paulina Miedzianowska, Martyna Witkowska, Jakub Kiciński, Piotr Zając, Olimpia Ciechorska, Oliwia Dalecka, Paulina Gałek, Zuzanna Kiljan, Kinga Liberacka, Maja Polak, Martyna Rutkowska, Mateusz Rutkowski, Nicola Stefer, Joanna Trzcińska, Szymon Wegner, Franciszek Zakierski) pod opieką nauczyciela języka angielskiego, Pana Jakuba Grochowskiego, przystąpiła do pierwszego projektu pt. "Singing is sharing." ("Śpiewanie to dzielenie się.") w ramach  programu współpracy międzyszkolnej "eTwinning". Dzięki programowi uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. "eTwinning" poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
W obecnym projekcie biorą udział również dwie inne szkoły z Polski: Gimnazjum w Wierzbnie (woj. wielkopolskie), Szkoła Podstawowa im. I. Mościckiego w Winnicy (woj. mazowieckie); oraz szkoła z Finlandii: Alarannan koulu z gminy Ii; i Malty: Santa Margerita College z miejscowości Żabbar.

W ramach projektu przez najbliższe pół roku (do końca maja 2017r.) wspomniana grupa uczniów będzie podejmować szereg działań, które mają przybliżyć życie szkolne i kulturę (przede wszystkim) krajów zagranicznych, a tematem przewodnim i punktem centralnym będzie muzyka.

Artykuły

"Płynie Wisła, płytnie"

2017-05-08

Naszym ostatnim (jak do tej pory), kwietniowym działaniem było wspólne zaśpiewanie piosenki biesiadnej. czy jak to woli, patriotycznej "Płynie Wisła, płynie" w wersji... disco!!! Oto nasze luźne wykonanie:


 

Czytaj więcej o: "Płynie Wisła, płytnie"

"Wiosna, ach to ty?"

2017-05-01

W miesiącu marzec grupa eTwinning naszej szkoła zdecydowała się przybliżyć innym uczestnikom projektów pojęcie "Marzanny" zakorzenionym w naszej kulturze, a obce narodom chociażby z obecnej Finlandii, czy też Malty.


Czytaj więcej o: "Wiosna, ach to ty?"

Co nam w duszy gra?

2017-03-03

W lutym szkolna grupa eTwinning wybrała naszą ulubioną piosenkę z aktualnie panujących na listach przebojów. Wybór był trudny, ale koniec końców w głosowaniu wygrało "Libre" Alvaro Soler w duecie z Moniką Lewczuk. Piosenka wygrała jednym (!) głosem z grupą Akcent "Przez Twe oczy zielone". Nasze starania można obejrzeć tu:

 
Ciekawe co innym w duszy gra?

Czytaj więcej o: Co nam w duszy gra?

Szkoła Podstawowa w obiektywie.

2017-03-02

W lutym grupa "etwinningowców" postanowiła przybliżyć naszym epartnerom naszą szkołę. W związku z tym, że dzieli niektórych nas kilkaset kilometrów najlepszym rozwiązaniem okazało się uwieńczenie "strategicznych" miejsc w obiektywie i stworzenie prezentacji za pomocą ogólnodostępnej strony do tworzenia prezentacji PREZI:

Czytaj więcej o: Szkoła Podstawowa w obiektywie.

Przedstawiamy siebie po angielsku.

2017-02-27

Nowy Rok to nie tylko nowe postanowienia, ale także czas na nowe znajomości. Tuż po Nowym Roku grupa uczniów klasy IIIa SP i IIIb SP prężnie zabrała się do pracy, a jej celem było przygotowanie się do przedstawienia siebie z osobna w kilku prostych zdaniach. Zdigitalizowane zdjęcia wraz z nagraniami z dyktafonu zostały zmiksowane za pomocą strony ANIMOTO, czego efekt można zobaczyć na kanale "Youtube":


Czytaj więcej o: Przedstawiamy siebie po angielsku.

Święta Bożego Narodzenia z eTwinning

2017-01-09
Na dobry początek współpracy i w związku z zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia szkoły uczestniczące w projekcie wymieniły się tradycyjną korespondencją tworząc i wypisując własnego pomysłu kartki świąteczne z życzeniami, które zostały napisane w dwóch wersjach językowych (w naszym przypadku): polskiej i angielskiej.
Czytaj więcej o: Święta Bożego Narodzenia z eTwinning

Logowanie

Zaloguj się

Kontakt

ul. Szkolna 6

87-134 Zławieś Wielka

tel. 56 678 09 27

E-mail: sekretariat@szkolazlawies.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza:

SP_Zlawies_Wielka/SkrytkaESP

Kalendarium

Środa, 2022-06-29

Imieniny: Pawła, Piotra