Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA FUNDACJI PZU W NASZEJ SZKOLE!

Dnia 7 grudnia 2017 roku uczniowie klas I-VII naszej szkoły uczestniczyli w Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Mieliśmy zaszczyt być jedną z 27 szkół biorących udział w wyższym projekcie.

Powstało 5 stref w ramach, których funkcjonowały poszczególne atrakcje.

W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach, poznać podstawowe zasady ruchu drogowego, zapoznać się z niebezpieczeństwami jakie kryje za sobą brawura na drodze. Wszystko to odbywało się w Miasteczku ruchu drogowego, pod okiem Pań policjantek z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji w Toruniu oraz okiem instruktorów.

W strefie teatru odegrana została sztuka „Magiczne drzwi” poruszająca zagadnienia: asertywność, stawiania granic, łamania reguł, dopalaczy, Internetu, mocnych przeżyć.

W strefie pierwszej pomocy odbył się pokaz poprowadzony przez ratownika medycznego dotyczący radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W kole fortuny dzieci odpowiadały na pytania z różnych kategorii dotyczących bezpieczeństwa. W pracowni komputerowej oglądały filmy instruktażowe.

W strefie bezpiecznego dorastania miały miejsce następujące zajęcia: Alkogogle i narkogogle – czyli symulatory upośledzenia zmysłów występujące po spożyciu alkoholu i narkotyków uświadamiające zagrożenie spowodowane używkami. 100 pytań do … rozmowa policjanta z uczniami związana z tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz kino „Cyberprzemoc”, w którym uczestnicy obejrzeli filmiki opowiadające o wykorzystaniu mediów społecznościowych i Internetu.

Bezpieczna sztafeta dla klas V sprawdzała nie tylko sprawność ruchową uczniów, ale także wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ogólnego.

Wszystkie zajęcia były bardzo atrakcyjne dla uczniów prowadzone  przez odpowiednio przygotowane osoby.

Kontakt

ul. Szkolna 6

87-134 Zławieś Wielka

tel. 56 678 09 27

E-mail: sekretariat@szkolazlawies.pl

Kalendarz

Listopad
pnwtsrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Kalendarium

Wtorek, 2018-11-13

Imieniny: Arkadii, Krystyna