Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej

Piłka nożna dziewcząt w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej

W dniach od 2 do 5 marca 2017r. na Dolnym Śląsku odbył się IV Wiosenny Turniej w Piłce Nożnej Dziewcząt o randze ogólnopolskiej w kategorii U-11 i U-13.  W turnieju zadebiutowały zawodniczki UKS Orkan Zławieś Wielka w obu kategoriach. W kategorii U-13 po zaciętych meczach Orkan spotkał się w finale z drużyną z województwa mazowieckiego z Iwicznej wygrywając po dramatycznym meczu 2-1. W meczach o 3 miejsce między drużynami UKS Biała Nysa  (woj. opolskie), Maciejkowice (woj. śląskie) i UKS Trójka Górsk (woj. kuj-pom) zwycięską ręką wyszła drużyna z Nysy. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została uznana Daria Opankowska z UKS Orkan.

W kategorii U-11 zespół ze Złejwsi Wielkiej w finale spotkał się z drużyną z Iwicznej (woj.mazowieckie), w którym zwyciężył 3-0. Mecz o 3 miejsce rozegrany między Dragon Miszkowice (woj. dolnośląskie) a UKS Trójka Górsk w którym 1-0 zwyciężyła drużyna z Miszkowic. Królową strzelczyń została Julita Wietrzykowska z Orkana zdobywając 13 bramek.

Dziewczyny z UKS Orkan Zławies Wielka na co dzień uczą się w klasach o profilu sportowym w Zespole Szkół w Złejwsi Wielkiej pod okiem trenera Janusza Lemke odnosząc sukcesy rangi wojewódzkiej.

Kategoria U-13: Daria Opankowska, Oliwia Wyrzykowska, Martyna Filarska, Zuzanna Suchodolska, Oliwia Jasik, Dominika Krzysztoń, Maria Przybyszewska, Natalia Woźniak, Agata Rękas, Julita Wietrzykowska, Roksana Ścieżyńska.

Trenerzy:  Janusz Lemke, Tomasz Tomkiewicz

Kategoria U-11: Emilia Jasik, Julita Wietrzykowska, Paulina Miedzianowska, Zuzanna Marchlik, Magdalena Opankowska, Wiktoria ścigany, Nina Prowadzisz, Oliwia Ścieżyńska, Jagoda Kalinowska, Roksana Gawlak, Julia Barczykowska, Weronika Tworek, Julia Neulitz.

Trenerzy: Janusz Lemke, Weronika Marchlik