Powiatowy konkurs ortograficzny

Już po raz dwunasty odbył się powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” w Toruniu, organizowany przez Bibliotekę Powiatową i Gminne Biblioteki z powiatu toruńskiego.W konkursie zmagali się uczniowie z III klas  gimnazjalnych.

Celem dyktanda jest promowanie i krzewienie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych, a także rozwijanie praktycznych umiejętności językowych. Naszą gminę  reprezentowali Karolina Katulska z Górska, Sylwia Maćkiewicz z Rzęczkowa i Michał Wiciński z Złejwsi Wielkiej, który zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy Michałowi za świetną znajomość zasad ortograficznych oraz za to, że wie jak pięknie mówić po polsku i dbać o poprawność języka.

Kartka z kalendarza

Poniedziałek, 2021-06-14