Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dnia 26 września, w Bydgoszczy odbyły się zawody sportowe na szczeblu wojewódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tego dnia, nasi uczniowie, brali udział w Festiwalu Sztafet. Do zawodów zakwalifikowały się dwie drużyny. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali w sztafecie 4x100m oraz w sztafecie olimpijskiej (800m + 400m + 200m + 100m).

Rywalizacja rozpoczęła się od sztafet 4x100m. Nasi zawodnicy potraktowali ten dystans jako rozgrzewkę przed prestiżową sztafetą olimpijską oraz oswojenie się z bieżnią na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

Na tym etapie rywalizacji dziewczęta zajęły 4 miejsce, dosłownie ocierając się o podium, a panowie dobre 6 miejsce.

Jednak „co się odwlecze, to nie uciecze” i w sztafecie olimpijskiej mogliśmy się już cieszyć ze zdobyczy medalowych. Dziewczęta, po bardzo emocjonującym biegu, pewnie i z dużą przewagą, wywalczyły brązowe medale mistrzostw województwa.

Panowie sprawili natomiast ogromną niespodziankę. Fantastyczny, pełen emocji, bieg całej drużyny, zakończył się wspaniałym sukcesem. Zdobywając pierwsze miejsce, chłopcy zostali mistrzami województwa, a na ich szyjach zawisły złote medale.

Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, zarówno uczniom jak i nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali młodzież do zawodów, gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych wyników!!!