Kujawsko-Pomorski Zlot PTSM.

Młodzi turyści z naszego województwa po raz kolejny przybyli do stolicy naszej gminy, po to by sprawdzić swoje umiejętności, zawierać nowe przyjaźnie i świetnie się bawić. Rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach. Należały do nich między innymi Marsz na Orientacje, bieg patrolowy, turniej siatkówki, konkurs wiedzy o polskim morzu i wiele innych. Przedstawili też przygotowany przez siebie taniec oraz poświęcone Bałtykowi inscenizacje teatralne. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Kujawski-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. W zlocie uczestniczyło 11 zespołów, które przybyły do Złejwsi Wielkiej z Torunia, Kowala, Czarży, Czarnowa, Rzęczkowa. Nie zabrakło też gospodarzy.

W rywalizacji młodzieży gimnazjalnej tryumfowali:

1. Gimnazjum Publiczne z Kowala

2.Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rzęczkowa

3. PTSM Zławieś Wielka

4. Gimnazjum w Czarżu

W rywalizacji szkół podstawowych najlepszymi okazali się:

1. Szkoła Podstawowa w Czarżu

2.Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego z Torunia

3.Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego z Torunia (II zespół)

4. PTSM Czarnowo

Nagrody rzeczowe dla uczestników ufundował Wójt Gminy Jan Surdyka, puchary Dyrektor Zespołu Szkół w Złejwsi Wielkiej Robert Swiontek – Brzezinski, a upominki książkowe dla opiekunów radny bydgoski Stefan Pastuszewski. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Kierownictwo nad zlotami sprawowali Ewelina Wysocka (sp), Marcin Pieńkowski (g) obu radą i wsparcie służył pomysłodawca tej imprezy Krystian Frelichowski. W roku 2017 odbędą się obchody XX – lecia Kujasko-Pomorskich Zlotów PTSM