PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie.

Akcja Przerwa na czytanie skierowana jest do:

placówek oświatowych każdego typu z całego świata znajdujące się w Polsce oraz współpracujących z nimi placówek partnerskich mieszczących się poza granicami Polski,

Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły/placówki wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy. Najmłodszym uczniom proponujemy stworzenie np. tzw. Stref czytania, w których dzieciom będą czytali koledzy, nauczyciele.

Celem akcji jest:

promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– integracja środowiska lokalnego;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nasza szkoła 27 października przeprowadza akcję czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie, na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Zachęcamy do sięgnięcia po ksiażki z biblioteki, np nowości zakupione z NPRCz bądź przyniesienie własnych.

Czytać można w każdym punkcie szkoły, a nauczyciele bibliotekarze będą dokumentować wydarzenie przez robienie zdjęć.

Honorowy patronat nad akcją objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Patronat medialny objęli: IBBY Polska, portal SBP.pl, Biblioteki Szkolne Online, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP.

Więcej informacji kliknij mnie