Uczennice Szkoły w Czarnowie na XXXI obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży
2025-10-01
28 września 2025r. odbyła się XXXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży , w której uczestniczyły 3 posłanki- uczennice klasy 6c Szkoły Podstawowej w Czarnowie. Obrady w Sejmie RP poprzedzone były licznymi działaniami szkolnymi pod hasłem "PorozmawiajMY o edukacji obywatelskiej". Julka, Amelka i Alicja przeprowadziły debaty, panele dyskusyjne , ankiety oraz warsztaty online pod kierunkiem koordynatora szkolnego - Anny Rutkowskiej. Uwieńczeniem pracy był dwudniowy wyjazd do Warszawy, podczas którego nasze posłanki zwiedziły Warszawę oraz brały aktywny udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gościem specjalnym był Sławosz Uznański-Wiśniewski - drugi Polak , który przebywał w przestrzeni kosmicznej. W obradach uczestniczył Marszałek Sejmu RP - Szymon Hołownia oraz Wicemarszałek - Krzysztof Bosak. Tę niezapomnianą lekcję parlamentaryzmu zorganizowała Kancelaria Sejmu RP oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dziękujemy za niesamowitą przygodę:
Julia Świerczek, Alicja Synówka, Amelia Zięba oraz szkolny koordynator- Anna Rutkowska
Obrady można obejrzeć (kliknij mnie)