MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - PODSUMOWANIE

Za nami miesiąc kwiecień - w kalendarzu jest to czas wyjątkowy - Miesiąc Świadomości Autyzmu. W tym okresie specjaliści na całym świecie dbają o stały dopływ wiedzy na temat tego zaburzenia wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Również uczniowie naszej szkoły w ciągu ostatnich kilku tygodni podczas specjalnie przygotowanych zajęć edukacyjnych zgłębiali swoją wiedzę na temat tego, czym jest Autyzm oraz zespół Aspergera, jak zachowują się osoby zmagające się z tymi zaburzeniami oraz jak postępować w relacjach z nimi. Starsze dzieci uczestniczyły we współtworzeniu tematycznej gazetki, młodsze zaś wykonały prace plastyczne, które przyozdobiły szkolne korytarze. Całość dopełniło wspólne zdjęcie uczniów przebranych na niebiesko - okazując tym samym solidarność osobom z Autyzmem.