KONCERT z okazji Święta Trzech Króli.

Koncert z okazji Święta Trzech Króli. 6 stycznia w kościele w Złejwsi Wielkiej odbył się Koncert Kolęd. Organizatorami wydarzenia byli: Zuzanna Gil i Julia Gnutek studentki pedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Orkiestra Dęta Gminy Zławieś Wielka oraz parafia Św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej. Naszą szkołę reprezentowali muzycy: uczniowie Marcel Walerych z kl. VIII i Matylda Liśkiewicz z kl. V oraz absolwenci Martyna Szczęsna, Piotr Walerych, Olga Trzcińska oraz Paweł Kędzierski. Przygotowujących się do gry w orkiestrze z naszej szkoły jest obecnie 7 uczniów: Piotr Lubański, Lena Grześko, Pola Szymborska, Amelia Szczucka oraz Michał Grysiewicz. Panie poprowadziły koncert przygotowując dla dzieci zagadki i ciekawostki o Bożym Narodzeniu. Orkiestra pod dyrekcją naszego nauczyciela muzyki i kapelmistrza Krzysztofa Kędzierskiego zagrała 14 kolęd i pastorałek, które wraz ze śpiewem zebranych pięknie wybrzmiewały w to piątkowe, świąteczne popołudnie. Zapraszamy na kolejne koncerty, a dzieci i młodzież do wspólnego muzykowania.