Dzień Życzliwości!

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W 1973 roku dwóch braci - wtedy studentów - Brian i Michael McCormack, postanowiło zareagować na wieść o wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Poprzez Hallo World Day (oryginalna nazwa święta) chcieli pokazać światu, iż walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Sieją śmierć i zło, a nienawiść zatacza wtedy coraz większe kręgi.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

O tym jak łatwo można okazywać życzliwość przekonali się także uczniowie i pracownicy naszej szkoły! Przez cały dzień dzielili się i obdarowywali wzajemnie miłym słowem wywołując uśmiech na twarzach rówieśników i nauczycieli!