SZLACHETNA PACZKA

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZŁEJWSI WIELKIEJ

Z FILIĄ W CZARNOWIE

ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ

W RAMACH AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

Drodzy Rodzice !!!

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski naszej szkoły przyłączą się do akcji "Szlachetna Paczka", aby pomóc jednej wybranej rodzinie, która takiej pomocy potrzebuje.

Historia Rodziny

Życie rodziny Pani Marceliny układało się dobrze. Komplikacje zaczęły się kiedy zachorowała i odszedł od niej mąż. Kobieta pozostała z dwójką dzieci: Kamilem i Sebastianem, przy czym jeden z synów jest ciężko chory. Najtrudniejsze dla rodziny jest utrzymanie mieszkania, ponieważ płacą za nie bardzo duży czynsz . Rodzina utrzymuje się ze świadczeń, jest to kwota 4146 zł, po odliczeniu opłat mieszkania, kosztów leczenia w łącznej wysokości 3210 zł, na przeżycie pozostaje w przeliczeniu na jednego członka rodziny 312 zł.

Piękno Rodziny

Pani Marcelina jest bardzo dobrą mamą. Pragnie zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość. Jest to dla niej ogromne wyzwanie, ponieważ Sebastian jest niepełnosprawny. Chłopiec choruje między innymi na padaczkę, jest osobą autystyczną. Matka bardzo lubi spędzać wolny czas z synami, najczęściej wtedy grają w planszówki. Młodszy syn Kamil, jest "małym informatykiem"

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY

1. Żywność trwała: herbata, ryż, makaron, cukier, dżemy, konserwy rybne, mleko i płatki do mleka, kawa, kasza, mąka, olej, owoce i warzywa w puszkach, konserwy mięsne i inne produkty o przedłużonym terminie przydatności.

2. Środki czystości: mydło/żele myjące, szampon do włosów, płyn do płukania, płyny czyszczące, chusteczki nawilżające, oliwka, krem przeciw odparzeniom, puder, szczoteczki do zębów, proszek do prania, płyn do mycia naczyń.

3. Pralka

POZOSTAŁE POTRZEBY RODZINY:

1. Odzież:

• Kamil:

• kurtka zimowa na suwak -wzrost 152 cm,

• adidasy rozmiar rozmiar 38,

• Sebastian:

• spodnie przejściowe,

• kurtka zimowa 170 – 176 cm,

• adidasy rozmiar 43.

1. Materiały szkolne: zeszyty, kredki, klej, plastelina, bloki, nożyczki, farbki, przybory
    do pisania.

2. Wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszka, pościel, ręczniki.

3. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego : pralka, płyta grzewcza.

4. Sprzęt elektroniczny niezbędny do pracy: monitor.

5. Inne potrzeby: zestaw garnków i patelni.

ZBIÓRKA POTRWA DO 10.12.2021r, żywność, środki czystości i pozostałe rzeczy można składać codziennie na sali gimnastycznej u Pani Magdaleny Laskowskiej

ZBIÓRKA ŚRODKÓW FINANSOWYCH DO 8.12.2021r. Środki proszę wpłacać przelewem
na konto:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej

nr konta bankowego:

Nicolaus Bank w Złejwsi Wielkiej

Nr konta 22 9511 0000 2005 0025 0900 0001 z dopiskiem "Szlachetna Paczka 2021"