Aktywni Błękitni

W ubiegłym roku szkolnym 2019/20 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej brała udział w projekcie „Aktywni Błękitni”. Był to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, upowszechniający działania na rzecz edukacji ekologicznej, w szczególności w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych. Do programu zgłosiło się 112 szkół z trzech województw północnej Polski. Realizację planu pracy zakłóciła pandemia koronawirusa, w związku z czym część działań trzeba było przeprowadzić w sposób zdalny. Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła znalazła się w gronie piętnastu szkół, które otrzymały w tym projekcie wyróżnienia i zdobyła certyfikat „Szkoły przyjaznej wodzie”.

Andrzej Wiśniewski