AKTYWNI BŁĘKITNI SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

woda2

woda1

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej przystąpiła do programu „AKTYWNI BŁĘKITNI Szkoła Przyjazna Wodzie”. Organizatorem programu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. „Aktywni Błękitni” to kompleksowy i responsywny projekt promujący działania na rzecz edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, ochronie przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Jego celem jest stworzenie sieci szkół, które systematycznie i planowo będą edukowały w zakresie dbałości o wodę oraz budowały poprawne nawyki bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych i rekreacji wodnej. Uczniowie nie tylko dowiedzą się jak oszczędzać wodę i dbać o jej jakość, ale także zapoznają się z jednymi z najdotkliwszych zjawisk naturalnych, jakimi są powódź i susza.

Program „Aktywni Błękitni” obejmuje swym zasięgiem trzy województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Patronat honorowy nad całym programem objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W naszym województwie patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty a jego partnerami – Kujawsko-Pomorska Komenda Policji i Kujawsko-Pomorska Komenda Państwowej Straży Pożarnej.

Andrzej Wiśniewski

szkolny koordynator programu