Oświadczenie Dyrektora Szkoły Podstawowej

Oświadczenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej dotyczące wypowiedzi pracownika szkoły Krystiana Frelichowskiego na portalu społecznościowym.

Oświadczam, że pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej nie utożsamiają się z wypowiedzią radnego Krystiana Frelichowskiego, na temat LGBT.

W naszej szkole tolerujemy i szanujemy różnorodność postaw i poglądów, a różnice traktujemy jako źródło wzbogacania doświadczeń, rozwoju i szacunku dla drugiej osoby. Staramy się wychowywać naszych uczniów na ludzi otwartych, odważnych i tolerancyjnych, zdolnych dokonywać własnych wyborów, przy rozumieniu i akceptacji innych postaw. Wspieramy indywidualność i poczucie sprawstwa. Traktujemy uczniów z równością i szacunkiem. Podejmujemy wiele wysiłków, by jak najlepiej przygotować ich do funkcjonowania w społeczeństwie złożonym z ludzi o różnych poglądach, wyborach i marzeniach.

Jakiekolwiek sygnały o przejawianiu tego typu poglądów w pracy dydaktycznej i wychowawczej przez Pana Frelichowskiego będą skutkowały koniecznością zakończenia możliwości pracy z dziećmi i młodzieżą.

Robert Swiontek Brzezinski

Dyrektor Szkoły Podstawowej