PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

W dniach 6. i 7. marca gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium „Syriusz” z Dobrzynia nad Wisłą. Jest to jedna z czterech mobilnych placówek w Polsce posiadających certyfikat Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Pokazy prowadził pan Łukasz Kołodziejski, fizyk i astronom, ale przede wszystkim pasjonat, który o astronomii potrafi mówić bez końca i żadnego pytania nie pozostawia bez odpowiedzi. W ciągu dwóch dni z zajęć w planetarium skorzystało prawie 200 naszych uczniów, począwszy od „zerówek”, na ósmych klasach skończywszy. Każdy pokaz trwał godzinę lekcyjną i dostosowany był do wieku i poziomu wiedzy naszych wychowanków. Było to przyjemne, a i z pewnością pożyteczne urozmaicenie normalnego dnia nauki.