Turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W sobotę, 16 września w naszej Szkole odbył się inauguracyjny turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Był to pierwszy turniej z zaplanowanych 15 całego cyklu. Do turnieju zgłosiło się 108 młodych zawodników w wieku od 5 do 20 lat, w tym gronie nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej. Przywitali ich organizator zawodów Arkadiusz Matczyński, Marcin Swaczyna oraz zaproszeni goście - Gospodarz gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka, Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, radny gminy a zarazem nauczyciel naszej szkoły pan Rafał Żelazek  oraz Dyrektor Grzegorz Hryniewicz.

Turniej przebiegał sprawnie, a rodzinna atmosfera tych zawodów udzieliła się wszystkim uczestnikom. Na koniec turnieju zostały wręczone puchary i nagrody dla zawodników, którzy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że Liga Szachowa wpisze się na stałe do kalendarza imprez odbywających się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku!